| anonim_4396 a întrebat:

Am avut chist ovarian. m-am dus la medic si mi-a dat conceptionale si le-am luat si dupa ce am mers la control a zis ca mi-a trecut si sa ma duc dupa 3 luni inapoi la control.asta a fost in februarie.si inainte sa stiu ca am chist prin lipsa ciclului am aflat.nici acum nu mi-a venit dupa astea 3 luni fara antconceptionale.numai in martie aprilie. fac mereu sex cu prezervativ si panaacum a fost totul ok.chistul ovarian poate sa apara din nou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pisi dy a răspuns:

Se dau anticonceptionale pentru ca multe chisturi mai ales la tinere sunt functionale si dispar dupa tratament. dar ciclu trebuia sa ai.
mai consulta si un alt medic.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, chisturile ovariene au tendinta de a recidiva. Eu iti sugerez sa consulti un alt medic (pentru a doua parere), poate intr-un spital mare, un medic cu multa experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este vreo problema daca imi incep viata sexuala dar am chist si ma tratez cu anticonceptionale? plsss raspundetii:X:X multumesc:*