| Ano20001 a întrebat:

Am avut mana in ghips și un os in afara.Am dat ghipsul jos și osul încă mă doare.E normal să mă doară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e normal. Te va durea încă câteva săptămâni, până se va reface. Nu ti-a prescris niciun medicament împotriva durerii?
Sper că nu ti-ai scos singură ghipsul, nu? Daca ti l-a scos ortopedul, atunci e Ok, tot el ti-a spus (probabil) si perioada cand trebuie să mergi la control. happy
Dacă ai prin congelator o pungă cu mazăre/porumb etc, tine-o pe mână, dar nu direct pe piele, ci peste un prosop. Va mai diminua din durere.