| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o infectie urinara acum aproximativ 2 saptamani(cu sange si cheaguri de sange) si am luat o saptamana cuminol. Apoi mi-a trecut iar dupa contactul sexual cu iubita mea mi-a aparut iar. Ar trebui sa ma duc la un medic urolog? Problema e la mine sau la prietena mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Problema este ca nu v-ati tratat amandoi. Infectia o aveti amandoi, probabil la ea este asimptomatica, dar tu trebuia sa anunti medicul ca ai o partenera sexuala cu care faci sex neprotejat, ca sa primeasca tratament si ea. Avand in vedere ca la femei caile genitale sunt separate de cele urinare, cel mai probabil tu ai avut primul infectia, i-ai dat-o si ei, apoi te-ai tratat doar tu, ea ramanand infectata si asa ai luat inapoi infectia. Mergeti impreuna la medicul de familie si veti primi tratament adecvat