| mynameiskiddo a întrebat:

Am avut o raceala urata, adica tuse multa, febra 37.5 - 38. Am facut radiografie la plamani si nu s-a vazut nimic. Am urmat tratament cu augmentin 625 pana acum o saptamana. Luni am consumat niste bere dar pe seara m-a apucat o durere de burta iar toata noaptea am vomitat (chiar daca nu aveam ce) si mi-a fost foarte rau. Nu am putut manca nimic si abia m-am hidratat cu niste solutie de la farmacie. La un momentdat am inceput sa vomit ceva verde. Tot luni m-a durut foarte rau in partea dreapta, ficatul sau apendicita, nu stiu ce poate fi. Ieri dimineata mi-am luat analize si mi-au iesit leucocitele marite. Am mai scris pe undeva ca am probleme cu amorteala picioarelor si d-astea si acum ma gandesc la leucemie (Doamne fereste... ipohondria). Pana repet analizele pot sta linistit? Poate fi din cauza augmentinului de acum o saptamana? Ieri am avut putina febra, 37.4 -6, probabil pentru ca nu m-am hidratat mai deloc.

PS: Mi-au iesit 24000, doctorul zice ca din cauza ce am patit in noaptea aia... poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu zic sa repeti analizele, pentru ca eu am facut analizele in trei locuri diferite, si mi-au iesit diferite.Totusi,trebuie gasita sursa infectiei.

| bulin a răspuns:

Ce medic te-a consultat? Leucocitele tale arata ca in corp este o infectie, augumentinul trebuie sa calmeze acea infectie trebuie sa mananci poate fi o apendicomie (apendicita cum stiti voi), apendicele nu se gaeste mereu in dreapta jos ci poate sa stea si aproape de ficat poate chiar si in spatele ficatului.Repeta analizele si consulta un chirurg de urgenta poate fi de la ficat apendic sau stomac. Mai bun decat augumentinu ar fi fost arcoxia big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu poti sta linistit. Bea apa cat incape si lamai la greu. nu mai tot lua atatea medicamente si axeaza-te pe naura; medicamentele fac rau.