| anonim_4396 a întrebat:

Am cate o carie fooarte mică la masele, cum as putea sa scap? si cat m-ar costa? nu am avut probleme cu dinții niciodată
fără jigniri
nu cunosc bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la medicul stomatolog, o sa ti le curete si o sa-ti puna plomba. Pretul difera in functie de cabinet, 30/50 lei - 100/200 lei. Poti sa suni la diferite cabinete si sa intrebi, daca au site poti sa te uiti daca au lista de preturi afisata sau sa le dai mesaj pe Facebook in caz ca au pagina.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Pretul depinde de doctor. Acum 2 ani mi-am pus 2 plombe cu 500 de lei, iar anul asta 2 plombe cu 200 de lei.

| bogddannnn47 a răspuns:

Din pacate, de o carie nu se "poate scapa". In schimb, poti merge la dentist sa iti puna o plomba. Pretul unei plombe poate varia, intre 60-250 RON. O carie foarte mica, dupa cum zici tu, poate sa fie acoperita pentru maxim 120 RON.