| DanielDanny a întrebat:

Am căutat pe net si in romana si in engleza, dar nu găsesc niciun răspuns...
Ce fac daca la 2-3 zile după anti-tetanos, mă tai / ințep iar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu se intampla nimic daca ai facut vaccinul.

| Bizon95 a răspuns:

Se pare ca, google nu te iubeste
dar pe mine ma iubeste :D
https://www.google.com/search?q=cat+e+valabil+vaccinul+antitetanos
primul link de sus:
https://www.csid.ro/......e-11594918
"Nivelurile de antitoxina scad in timp. In timp ce unele persoane pot fi protejate pe toata durata vietii, la 10 ani dupa ultima doza, majoritatea persoanelor prezinta niveluri de antitoxina care doar se apropie de nivelul protectiv minim. Drept urmare, dozele periodice de rapel sunt recomandate o data la 10 ani."

deci e valabil cel putin 10 ani

asa poti sa te intepi linistit! :D