| diana280191 a întrebat:

Am citit pe site despre dermatita seboreica si spuneau anumite persoane de inalbitor (vanich) sau alte inalbitoare.Doar pe scalp ati folosit sau se poate folosi si pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să faci cu înălbitorul? Nu ai toate țiglele pe casă?
Consultă un dermatolog pentru un tratament medicamentos!
A înebunit lumea, nu alta. Păi să fie să dai cu gaz și apoi cu o flacără pentru tonifiere, ce zici? Te tentează?
Citește și tu pe eticheta de la produsul de albit rufele.
Pa, pa.

| Anonim_4998 a răspuns:

Consulta un dermatolog este cea mai buna solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.folosesc unele concetatene oachese ca sa arate romaneste.se albesc cu vanish, la par si la fata. dhar nu si la vhorba, mancatias.

| stefanstancu a răspuns:

Eu am de mult timp dermatita seboreica. am folosit pana acum fluocinilon de la farmacie, rezultatele sunt de moment. am avut si pe cap si pe fata. pe cap am scapat in cateva luni cu sampon dercos de la vichy (are capac verde). pentru fata am fost azi la control si mi-a recomandat crema cu aloe vera. am luat o crema de la farmacie si am scapat de usturimi si mancarimi de la prima folosire. luni am programare pentru a incepe un tratament homeopat. revin cu detalii. nu folositi inalbitor sau alte prostii...

| diana280191 explică:

Nu inteleg de ce se raspunde in felul acesta la intrebari, nu am dat la nimeni in cap, doar intre voi vorbeati despre asta.cititi pe site! si nu a innebunit lumea chiar deloc