| AliceAnnnnna a întrebat:

Am dat cu pumnul in geam și am mana vânata de la degetul mijlociu către cel mic pana la încheietura. Ideea este ca pot sa ridic 3 degete de la mana dreapta (cu care am dat), iar pe ultimele 2 nu prea pentru ca ma înțeapă. De mișcat pot sa le mișc pe ultimele, dar nu foarte mult și îmi tremura. Ce as putea avea? Sunt așa de 5 zile și încă doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spitalul 9 te rezolvă.

| Simpatic a răspuns:

Numai esti gravida?
de ce o fata ar da cu pumnii in geam, esti nervoasa?
ai tinut o compresa rece ceva?

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Uita-te peste intrebarile ei. Ba are iubit, ba n-a avut niciodata iubit, ba este la postliceala, ba la facultate. Are alte probleme mai grave si doar un control medical ar scapa-o.

| Sn4k3 a răspuns:

Da cu geamul in pumn. Poate trece asa.

| RavenNymph a răspuns (pentru Sn4k3):

Susțin. Nici eu nu văd altă soluție.

| RoCkKiD a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic sa verifice daca ai nevoie de raze la mana sau nu, e posibil sa fi fisurat ceva os.

Pe viitor incerca sa dai cu capul, macar stii o treaba.