| kikimaki a întrebat:

Am dintii drepti dar dintii de sus sunt mai in fata decat dintii de jos, vreau sa stiu daca o sa port aparat dentar o sa imi impinga dintii de sus ca sa fie cam la aceiasi distanta fata de cei de jos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu la dentist trebuie sa mergi, ci la ortodont. Acesta se ocupa cu realinierea dintilor si montarea aparatelor dentare.

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu intotdeauna, am o prietena care a purtat 2 ani aparat si dintii ei tot la fel sunt. Depinde si de felul in care este format maxilarul tau. Insa cel mai bine este sa te duci la un dentist sa vezi ce zice si el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy! Mda in legatura cu problema ta, da... daca porti aparat dentar o sa ti se impinga la acelasi nivel. Sora mea a avut aceeasi problema, insa acum cateva luni a mers la un dentist si i-a pus aparat..chestia naspa e ca trebuie sa-l poarte 2 ani big grin ...eu zic sa mergi la un dentist

| TakeMeToTheHospital a răspuns:

Probabil. De ce nu mergi la dentist?