| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Am dormit aseră prost si ma doare gatul. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci exercitii de gimnastica; rotirea capului si gatului in stanga dreapta, respectiv aplecarea in fata, in spate, fiecare de 2-3 ori, alternativ.
In cateva minute trece durerea.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Un masaj.

Răspuns utilizator avertizat
| 1Me9 a răspuns:

Pai iti trece de la sine in cateva ore.

| flash2002 a răspuns:

Daca nu iti trece, pune pe cineva sa te maseze 5 minute, roteste-l de doua sau trei ori si iti va trece