| anonim_4396 a întrebat:

Am doua temeri uriase care imi opresc inceperea vietii sexuale. Vreau mereu sa evit contactul sexual sad
Prima problema ar fi, nu stiu cat de grava este, dar cand imi intra in erectie penisul, pielea, nu se trage pana sus sa mi se vada tot capul penisului. nici nu imi acopera tot capul dar nici nu mi se trage pielea pana sus. mi se vede glandul doar pe jumatate. Daca incep sa ma "ating", pot sa trag pielea sus de tot, dar nu imi sta adica cum sunt si in filmele pentru adulti.
Iar a doua problema ar fi, nu am penisul drept. Am penisul curbat destul de mult in jos. Vreo 5-6cm imi sta drept (de la corp) si varful deja se duce in jos.
Mi-e teama ca daca o sa incep viata sexuala, nu o sa ma descurc si o sa ma fac de rusine. si nici nu stiu daca o sa pot s-o penetrez vaginal daca nu am penisul drept. Mi-e frica ca nici nu prea o sa intre.
Nu vreau raspunsuri in bataie de joc, astept raspunsuri serioase.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Penisul nu e niciodata drept. Atata ca de regula e curbat in sus, nu in jos. De regula deviaza de la ax si in stanga sau in dreapta. Nu stii daca intra? Se duce ca uns. Deci asta cade. Iar fimoza usoara de care suferi, se rezolva la urolog printr-o interventie simpla si banala.