| alina22alina a întrebat:

Am facut acum 2 saptamani sex neprotejat, dar nu si a dat drumul in mine. Ciclul trebuia sa mi vina acum 3 zile, inca nu a venit. Am fscut 2 teste ambele negative. nu stiu de la ce poate sa fie. Am si o candidoza si am fumat mult in ultima vreme. O fi normal? Sper sa imi vina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, testul de sarcina a fost facut inutil, fiind facut cu mult timp prea devreme si evdient arata negativ, oadta ce este facut incorect.
Un test corect de sarcina se poate face numai duap 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Nici candidoza si nici fumatul nu te lasa gravida si nu-ti intarzie ciclul mentrual, doar sexul neprotejat in perioada fertila, te poate lasa gravida.
Fa testul de sarcina cand se implinesc 10 zile de intarziere.

| Țoglă a răspuns:

Test de sarcină+nu mai fă neprotejat de acum încolo cu nimeni.
Sunt foarte multe boli care se transmit.