| bogdan1298 a întrebat:

Am facut de curand o ecografie abdominala si mi-a gasit pietre la rinichi si o infectie urinara am.luat tratament 2 saptamani dar inca doare si o sa merg sa fac o analiza de urina ca a inceput sa ma doara i zona vezicii urinare si coboara durerea uneori pana in penis ma ingrijorez daca ati patit si stiti oare despre ce e vorba ca e un weekend inca pana merg la analize astept pareri. Nu stiu daca au iesit pietrele ca sunt mici 2 am avut sau daca nu s-a vindecat infectia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să ai încredere în medic.
Iar daca un medic nu te face bine, mergi la altul. Asa se procedează.
Am auzit ca in București sunt spitale cu medici mai buni.
Am auzit si de un tratament naturist cu suc de mere si sare amară care durează o săptămână. Sucul de mere înmoaie pietrele, iar sarea aceea amară (desi nu stiu unde se poate găsi) elimina pietrele. Si in toata această săptămână pacientul trebuie să stea acasă. Dar nu stiu mai multe detalii, decât mărturia a două persoane care nu se cunosc între ele, care au experimentat lucrul acesta si care mi-au spus față în față că s-au simțit foarte bine după aceea. Aceasta este o practică cunoscută printre românii din Spania.
Pentru calmarea durerilor tale există niste pastile.