| Anonimm30 a întrebat:

Am facut mai de mult test iq la psiholog dar nu a dat nimic la mana care sa arate ca dovada ca nu am retard mintal. Acum psihiatrul crede ca am retard mintal, pentru ca nu i-am inteles scrisul la niste antidepresive si m-a pus repet dupa ea. Ce sa fac? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"psihiatrul crede ca am retard mintal...Ce sa fac? "

nu-l poți contazice, el e specialistul!

| Sekim a răspuns (pentru sierra1):

Un răspuns tipic ție, adică inutil. De când reprezintă scrisul o probă în determinarea retardismului? Daca omul scrie cum scriu majoritatea doctorilor nu e de mirare de ce nu a înțeles.

| sierra1 a răspuns (pentru Sekim):

Ințeleg că te regăsești in chestia cu retardul - ok, atunci e explicabilă reacția ta

| Meme10Meme a răspuns (pentru Sekim):

E o baba, dacă ar fi găsită retarda nu m as mira dar ei nu i ar conveni

| Invictusman a răspuns (pentru Sekim):

Sierra asta e de pe alta planeta, cred ca întra beata pe TPU sau are probleme la doaga, nu are nici o treaba cu TPU, e paralela rău de tot, da răspunsuri tipic unei persoane ce are realitatea distorsionata.

| Invictusman a răspuns (pentru Sekim):

Asta nu e un motiv just prin care sa spui ca ai retard ca nu ai înțeles scrisul pocit al unui medic, retardul mintal presupune cu totul altceva dar Sierra asta cred ca e analfabeta.

| sierra1 a răspuns:

Uită-te aici geniule, cine-ți dă ție "consultații" pe teme psihice

https://www.tpu.ro/......-fetei-si/

luați-vă de mânuțe!

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai drepul la a doua opinie.

| Invictusman a răspuns:

Mergi man la alt medic psihiatru, chiar eu te rog sa faci acest lucru, nu avea dreptul sa îți spună asa ceva acel medic, sa te jignească în acest mod.
Schimba medicul.

| Invictusman a răspuns:

Face și baba asta de Sierra niște asocieri de tot rahatul... Ce legătură are anxietatea mea cu retardul tău care e nejustificat având în vedere ca mulți nu înțeleg scrisul unui medic, s-o întâmplat ca unele farmaciste sa nu înțeleagă scrisul medicului la care am fost... Ea crede ca toți medicii psihiatrii sunt buni asa cum e și viata ei de autista.
Du-te la alt medic asa cum ți s-a sugerat și de alți useri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la alt psihiatru.

| awspam a răspuns:

Sincer ce iti pasa tie despre ce cred alti
nu ii baga in seama

| rapandula a răspuns:

Il injuri si te duci la altul.

| Meme10Meme a răspuns (pentru rapandula):

Uita te și tu la sierra

| autodidact a răspuns:

Exista o stiinta, grafologia, care analizeaza tocmai legatura dintre scris si personalitatea persoanei in cauza: dimensiunea literelor, inclinarea acestora, spatierea, presiunea, buclele, reprezentarea pe hartie a anumitor litere. Toate elementele enumerate mai sus tradeaza aspecte ale personalitatii proprietarului scrisului. Nu mi se pare ingrijorator ca nu ai inteles un anumit tip de scris. Personal, am intalnit mii de stiluri de scris, unele chiar de neinteles. Asta pare sa fie o caracteristica a celor mai multi doctori (scris de doctor) atunci cand prescriu retete. Poate fac asta din graba, rutina, combinata cu in soi de nepasare, dar majoritatea se scuza, punand pe tapet, dupa ce completeaza reteta, eterna replica,, sper ca intelegeti scrisul!'' Nu constituie in motiv de ingrjorare faptul ca nu ai inteles un anumit stil de scris.