| MartecK a întrebat:

Am facut pojar ieri ( joi am observat bubitele de pe piele ).
Intrebarea este pana luni ma voi vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Trebuie sa stai izolat de la primele semne de boala pana la o saptamana dupa aparitia eruptiei.Tratamentul este simptomatic cu Paracetamol(pentru saderea febrei),hidratare-lichide ff,multe,regim alimentar usor,hidrozaharat, dulciuri, fainoase. Daca apar complicatii te duci la medic pentru consult.

| Justmed a răspuns:

Nu.2 saptamani 14 zle daca nu apar compli atii dar trebuie sa stai in casa.sa nu iesi de loc afara si sa iti cumperi claritine si in cazul in care faci febra sa iei paracetamol @

| pure9 a răspuns:

10 zile dureaza pana te vindeci happy

| ExOrCisM a răspuns:

Intrebarea ta este cam stupida? eu am stat 2 saptamani cel putin 2-3 saptamani trebuie sa stai in casa + sa nu faci baie o sa fie si mai grav! stai linistit acasawinking