| AlexG98 a întrebat:

Am facut vaccin anticovid johnson in anul 2021...acum in 2023 am ramas insarcinata, dar am pierdut sarcina ca urmare a unui avort spontan, desi am acasa un copil sanatos nascut inainte de covid...credeti ca are vreo legatura cu vaccinul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a zis vreun medic macar un singur motiv pentru care vaccinul ar avea legatura?

| sierra1 a răspuns:

E o coincidență. Nefericită

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| doctorandus a răspuns:

N-are legatura. Cum zicea preotul dominican Francisco J. Ayala, Dumnezeu e cel mai mare abortionist. Adica avorturile spontane sunt cele mai frecvente dintre avorturi.

| nukeyly a răspuns:

Nu o sa poti demonstra legatura intre vaccin si "coincidente" mergi mai departe si vezi ce vine. Plus ca subiectele "sensibile" nu se pot discuta la liber aici.

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Chiar daca prin absurd vaccinul ala ar avea un astfel de efect, in 2 ani si-a pierdut efectul.

| MonsterBiker a răspuns:

Foarte posibil, și alte vaccinuri uzuale din trecut au creat asemenea probleme, depinde și de conformația fizică a fiecărei persoane, vaccinul fiind doar un element care forțează în plus organismul.