| Lauramee a întrebat:

Am facut vineri operatie Laparoscopica pentru indepartare chist ovar stang
După operatie mi s-a zis ca nu am trompa dreapta si ovarul drept cica ar fi o malformatie.
Nu am alte operatii.
Exista asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai, nu exista. Ce intrebare e asta? Deci mergi la doctor, ti se fac analize, scanuri, te taie, vede ca nu ai o trompa si ovarul drept e alandala, si tu ne intrebi pe noi DACA EXISTA ASA CEVA?

| Lauramee explică (pentru GabiDumitrescu):

Serios?
Nu am auzit si nici pe internet nu sunt informatii ca cineva s-ar fi nascut fara trompa dreapta si fara ovar drept
De aceea am intrebat sa vad daca mai exista cazuri

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lauramee):

A, dar ai gasit cazuri cu trompa si ovarul sting, nu? Come on!

| Lauramee explică (pentru Lauramee):

Femeie sau barbat ce esti daca nu esti in stare sa dai sfat stai in banca ta clar?
Asa vorbesti cu un om care cauta răspuns?
Nu am gasit nicio informatie pe internet despre aceasta malformatie ca ar exista pe stânga ori pe dreapta. In medicul acela imi păstrez oarecare dubii, am intrebat sa vad daca mai sunt femei care au aceasta problema fara operatii dar cu o trompa lipsa si un ovar. Daca nu esti in stare sa ajuti abtine-te.