| MaryCv a întrebat:

Am foarte des episoade de dureri in gat /amigdale inflamate/iritatii la nivelul gatului.Am luat antibiotice insa la scurt timp au revenit episoadele.Am inteles ca este important detectarea acelei baterii ca sa se potriveasca cu antibioticul perfect, nu asa cu orice antibiotic.La ce spitale din Bucuresti as putea merg pentru a face un consult/exudat cu plata pentru diagnosticarea bacteriei din gat si eventual pentru stabilirea unui tratament..Cine stie cat costa astfel de investigatie. Vreau sa platesc pentru ca momentan nu am medic de familie sa merg cu trimitere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Synevo si dupa ce iti rezolvi problema cu acea bacterie iti recomand sa mergi la o eventuala operație de scos amigdalele.Am avut aceeași problema si le-am scos si acum sunt bine, nu am mai răcit de 9 ani.