| Anonimaaaa81839494 a întrebat:

Am fost astazi dimineata la piscina si mi-a intrat apa in ureche.
Am zis ca iese singuralaughing nu stiu.
Dar acum se aude un zgomot ciudat si e putin infundata.
Ajutoooor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut otită, fuga la orl sa ti scoata ei apa din urechi si sa ti dea tratament. Ce varsta ai? Pe frigul ăsta de ce ai mers la piscină?

| D3I3 a răspuns:

Cand mi-a intrat apa in urechi eu apasam pe ureche de multe ori si apoi mi-am intors capul si a iesit apa laughing Nu stiu de ce.dar urechia mi-s-a infierbantat atunci.

| Kyttynna a răspuns:

Te sfatuiesc sa consulti un medic orl-ist.

| M7Seven a răspuns:

Sari intr-un picior. Daca urechea dreapta este cea cu probleme sari pe piciorul drept ( pateam si eu asta la piscina ), incearca chestia asta cateva minute, apoi daca nu merge da-i capace, dar incearca sa dai putin mai tare ( sa nu te mangai ). Daca nici asa nu trece inseamna ca nu este apa ramasa si este ceva mai grav asa ca mergi la medic, sigur vei gasi rezolvarea

| Cornelcony a răspuns:

Incearca cu podul palmei sa iti faci " capace" la urece poate iese si dupa stergete in ea cu betisor de urechi