| Oyasumi a întrebat:

Am fost bolnav cateva zile si acum ca mi-am revenit am "urechile infundate" mi so zis ca mi-o scazut presiunea din urechi si ca imi suflam nasul prea tare.
Ce a cauzat asta si ce pot face sa imi revin? ma simt mult mai bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

"Urechile infundate" nu pot ramane mult timp asa din cauza scaderii presiunii din urechi. Daca ai acelasi deranj, mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la ORL, poate ai dopuri de ceara, dar este bine sa-ti faci si un control.Nu stiu ce varsta ai!