| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la dermatolog pentru o problema genitală și mi-a recomandat travocort aplicat doar in șanțul de sub capul penisului și peste sa aplic o compresa sterila. A mai avut careva tratament de genul acesta? Si dacă îmi puteți spune care e rolul compresiei sterile va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ne spui si ce boala/problema ai avut, ca sa stim ce au primit unii in cazul respectiv, posibil mai bun sau mai eficient fata de ce ai primit tu.

Compresa sterila este un bandaj steril (dezinfectat) care se pune peste o rana, infectie, buba, protejand zona afectata de imbracaminte sau altceva ce o poate murdarii sau atinge.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Candidoză