| Diegoxyz a întrebat:

Am fost la doctor si a zis ca am o distincție la inima, a zis ca nu ar fi ceva grav dar trebuie sa vada la Timișoara mai detaliat si ar fi vorba de Stenoza Aortica.
Imi e frica de "boala asta gen sa nu pățesc ceva de la ea.
Credeti ca va trebui să mă opereze din asa ceva sau trece cu medicatie si regim?
Vreau sa precizez ca "boala" asta o am de vre 1 lună si am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://www.medlife.ro/......-tratament
Ai aici informații.
Acum o lună a fost descoperită. Boala e mai veche.
Dacă va fi nevoie de operație, nu putem noi ști de la distanță.
Cel mai bun regim este dieta vegetariană.

| Goete a răspuns:

Eu multe nu stiu despre boala asta; doar ca bunicul meu a avut inainte de a muri, dar nu s-a plans de dureri sau asa ceva.

| Diegoxyz explică (pentru Goete):

Mda..condolaeante
oricum la el era si varsta ma gandesc, poate fuma sau era cu alcoolul