| Andreea930 a întrebat:

Am fost la orl și mi-a dat tratament și a rămas că dacă nu-mi trece cu ele să mă mai duc pe 1 aprilie. Să îmi facă analize să îmi recolteze din gât! A zis ceva cu l, cum se numește?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Exsudat faringian se numeste cred ca la acesta te referi?

| Andreea930 explică (pentru Simpatic):

Nu știu nu mă pricep, i am zis că scuip ca un fel de muci din gât. Și mi-a zis că am amigdalele prea mari că așa le am de obicei. I am zis da, mi-a dat un spray de gât quixx

| Andreea930 explică (pentru Simpatic):

Ai făcut tu?

| Catrice a răspuns:

Poate laringoscopie...

| Andreea930 explică (pentru Catrice):

Cum se face asta?

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Este posibil să ai laringită.