| PumpkinDoll a întrebat:

Am fost luna asta pe 2 sau 3 la dermatolog,mi-a dat un gel si o crema pentru cosuri si mi-a dat Travocort pentru ca mi se tot facea pielea portocalie/rosie pe la gura, barbie si pe langa nas si sub.Nu prea se mai vedea asa rau pana ieri si se cojeste pielea si mai rau dupa ce fac baie,mi-a spus ca e dermatita seboreica,pe langa faptul ca am fata varza de la cosuri mai am si cacatu asta,mai ustura si ca dracu'.Am citit undeva ca nu se mai vindeca niciodata,Dispare si reapare, e adevarat sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Victoria18 a răspuns:

Am scapat de toate problemele mentionate doar cu sapun de sulf