| cosbosro a întrebat:

Am fost operat de apendicita acum 3 saptamani, am voie sa mananc orice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Medicul a zis mamei sau tatalui tau ce poti manca si ce activitati poti face pana se cicatrizeaza bine operatia, daca vrei info aditionale ia legatura cu Brigaella. E pe locul 4 sub mine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sigur ca da. In atata timp s-a vindecat. N-ai voie, inca, sa faci eforturi fizice mari.

| laurentiu80 a răspuns:

Te-a durut operatia?

| TPUuser199 a răspuns:

Parintii tai trebuie sa stie, daca au discutat cu medicul

| BbyLolix a răspuns:

CU siguranta nu ai voie chestii cu samburi, seminte, carne grasa. Incearca sa mananci mancaruri slabe o vreme.
Sursa : am facut si eu operatie de apendicita si doctorul mi-a spus sa nu mananc cele mentionate mai sus timp de vreo lunawinking