| Username211 a întrebat:

Am fost si mi-am plombat o masea dimineata si cum am ajuns acasa am observat ca ma doare tare daca apas cu limba pe ea. o sa imi treaca durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Va trexe in 2 zile.te doare din cauza polizatului care a iritat putin zona, in cazul in care nu am dreptate va trebui sa te prezinti la medicul stomatolog!

| Tania a răspuns:

Posibil sa treaca, pe deoparte este normal sa te doara pentru ca lucrarea a fost recenta si eu zic sa mai astepti.
Daca nu trece e posibil sa fie o infectie, te duci la farmacie si iti iei amoxicilina.
De exemplu eu dupa c mi-am facut odata o masea m-a durat 1 saptamana, dar trece.

| Nero_1949 a răspuns:

Durerile se raporteaza la medic pe moment. Poate este mai inalta plomba decat ceilalti dinti si cand musti apasa mai tare fiind mai sus. Ai putea sa iti administrezi Antinevralgice(algocalmin, saridon, padunden etc.);(sau paracetamol)si daca durerile persista incearca un Ibuprofen (Nurofen, Reuprofen)