| alexalexandrusincerul a întrebat:

Am fost zguduit destul de brusc si de mai multe ori in zona capului intr-un parc de agrement.Pe moment m-am simtit ametit, iar acum am dureri usoare de cap.As dori sa stiu:pot aparea probleme? Am tot citit ca pe moment te simti bine, iar apoi pot aparea probleme, dar sper sa nu fie cazul.Cine se pricepe as dori un raspuns.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic! Am vazut o situatie, Cineva a cazut, s-a lovit la cap si pe moment a zis ca n-are nimic. Dupa cateva zile a fost internat la urgenta si a fost prea tarziu.

| alexalexandrusincerul explică (pentru Salontanul):

Probabil s-a lovit rau, cu pierderea cunostintei....nu e cazul meu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine se pricepe tot nu vede ce se intampla in capul tau... daca ai probleme mergi la medic

| Ssspup a răspuns:

Cum adică ai fost zguduit in zona capului?

| alexalexandrusincerul explică (pentru Ssspup):

In masinute, intr-un parc...

| yoda1verde a răspuns:

Nu te juca, poti avea un traumatism cranio-cerebral..si cu asta nu te joci, de acolo este controlat intreg organismul.Mie de la o simpla raceala mi-a paralizat jumatate de fata, am stat o luna prin spitale sa imi revin cu injectii de 2 ori pe zi deci du-te la doctor.De ce sa suferi cand poti evita.Numai bine!

| alexalexandrusincerul explică (pentru yoda1verde):

Daca ma simt bine acum mai pot avea? Daca era traumatism nu trebuia sa imi fie deja rau?

| yoda1verde a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Nu sunt doctor, zic si eu din auzite.Din cate stiam la traumatism nu este o durere continua, te poate "lasa" pentru o vreme si dupa sa te tranteasca cu un alt simptom.Doar un doctor te poate consulta cum trebuie, poate eu iti zic ca esti bine si peste 2 zile o sa te simti rau.Du-te la un neurolog..Ai grija de tine happy!

| alexalexandrusincerul explică (pentru yoda1verde):

OK...multumesc.