| Anonimeeeuser a întrebat:

Am grupa de sange A2 RH negativ... si sunt fata... ce inseamna asta? Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoseJ a răspuns:

Si eu am aceasta grupa si RH negativ...citeste pe net totul despre acest RH si riscurile despre sarcina. trebuie sa pastrezi primul copil, iar dupa nastere in timp de 72 de ore sa-ti faca un vaccin, ca sa nu ai probleme cu sarcinile urmatoare.

http://www.eva.ro/......-3875.html

| Teodora_Arabagiu_1994 a răspuns (pentru RoseJ):

Cum adica trebuie sa pastreze primul copil? si cu al doilea eventual al treilea ce face?

7 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Nimic.Ce sa insemne.
Si eu tot grupa A2 am
Toti avem cate o grupa sanguina.
Uite ce-am gasit pe net despre personele cu grupa de sange A
Grupa de sange A:
- Persoanele cu grupa de sange A, sunt de regula firi cooperative, sensibile, inteligente, pasionale si talentate.
- Sunt adesea predispuse catre anxietate, din dorinta de a fi pe placul celor din jur; evita sa-si exteriorizeze emotiile, motiv pentru care in cele din urma clacheaza;
- Din exterior par a fi persoane calme, insa in realitate sunt cuprinse de griji;
- Sunt persoane introvertite, romantice, stabile si de incredere;
- In mare parte sunt tensionate, nerabdatoare si se confrunta cu probleme de somn;
- Desi sunt persoane potrivite pentru functii de conducere, in general refuza astfel de pozitii, deoarece nu fac fata situatiilor stresante;
- Sunt caracterizate de meticulozitate si perfectionism;

| xname23 a răspuns:

Din cate stiu eu RH negativ creaza probleme in cazul unei sarcine, in rest totul e in ordine. daca vrei mai multe detalii spune-mi si am sa iti spun tot ce stiu in legatura cu asta. si eu am RH-ul negativ

| irocku a răspuns:

Inseamna ca ai grupa de sange A2 RH negativ si esti fata! nu inseamna nimic ce ar trebui sa insemne?!?!?!?

| Anonimeeeuser explică (pentru irocku):

@ジョン cele cu RH negativ in timpul unei sarcini au probleme happy. este aproape cea mai rara grupa happy ...si dupa vreo luna cam asa stiam ca sunt niste vaccinuri care trebuiesc facute lunar. nu se poate tine o sarcina pana la capat si daca ai avut un copil prea devreme si nu til doresti si il avortezi. adio nu mai poti sa faci copii happy.dar daca sotul/partenerul tau are tot RH negativ nu exista nicio problema happy

| Anonimeeeuser explică:

Doar vroiam sa aflu mai multe. atat tot multumesc :d

| Andreea_Burci_1988 a răspuns:

Si eu am grupa de sange a2negativ,si vreau sa stiu la ce riscuri sunt predispusa, am un baietel de 5 anisori