| anonim_4396 a întrebat:

Am iar infectie urinara asa ca iau iar antibiotice insa disconfortul nu dispare asa repede.Ce sa fac in privinta asta?(ma trezesc noaptea sa urinez, nu mai pot adormi la loc din cauza disconfortului iar apoi am scoala si sunt foarte obosita).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

La medic ai fost, ca apoi sa-i respecti cu strictete indicatiile!?

| 2EXA a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Da am fost, ca am mai patit o data acum 3 luni si se pare ca nu s-a vindecat complet. Urmeaza sa merg la un control saptamana viitoare sa vad care este problema, insa pana atunci vreau sa pot dormi noaptea totusi...

| Victoria18 a răspuns:

Ar trebui sa te duci totusi la doctor mai ales daca dureaza de mult timp. Netratata corespunzator poate duce la agravari si esti destul de tanara pentru a-ti petrece viata cu, de ex o dializa. Doamne fereste. Da-o naiba de rusine, se cauta ei batranii si ii cauta moartea p-acasa. Daca nu ai fost la doctor s-ar putea sa ai altceva si simptomele sa fie aceleasi cu o infectie. Daca tratamentul il iei dupa ureche si nu ti l-a dat doctorul inseamna ca e imun asupra problemei sau ai alta problema si de asta nu isi face efectul. Doctorul o sa iti faca analizele necesare si o sa iti prescrie tratamentul eficient care chiar sa isi faca efectul daca chiar ai infectie. Sanatate multa.