| justme4yours a întrebat:

Am inaltimea de 1.80 si 55 kg, credeti ca ar trebui sa mai slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mara67 a răspuns:

Nu ..esti foatre bine asa
oricum nu greutatea conteaza ci cum arati( de exemplu e posibl sa ai oase mari si astfel ai si greutatea mai mare, dar de fapt arati bine )
funda? ^.^

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă mai slăbești mult, venim cu flori la înmormântarea ta.

| justme4yours explică (pentru NOname):

laughingrolling on the floor aveam unele complexe din cauza vergeturilor si a celulitei,, si am crezut ca e un motiv de ingrijorare la adresa greutatii mele

| unknownn a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te mai ingrasi.

| Anda1197 a răspuns:

Lol! eu am 1, 61 si 46 de kg! crezi ca ar trebui sa ma mai ingras? straight face ...acum serios... sunt prea slaba xD

| Dumnezău a răspuns:

Greutate de viespe; mai pune vreo 5-6 kilograme pe tine, ca nu e rau sa fii adeptul greutatii cu 20 mai mica decat inaltimea, da' tu esti putin prea slaba.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna dupa parerea mea ar cam trebui sa te mai ingrasihappyMacar cu vreo 5-10 kg.
Numai bine.

| Sara2 a răspuns:

Daca tu te vezi grasa probabil esti anorexica, ai greutate de anorexica in orice caz
in mod normal daca vrei corp de model ar trebui sa ai 60 kg, daca vrei greutate normala in termeni medicali ar trebui sa ai 70 kg
un fotomodel la 1.80 are 60 kg, intereseaza-te sa vezi ca am dreptate
de ex la 1.75 are 55 kg

| bbybby12 a răspuns (pentru Sara2):

Sti ce ii aia anorexica? Ce tot vorbesti? Anorexia e o boala psihicain categoria tulburărilor de alimentare, caracterizată printr-o reducere anormală a greutății corpului și printr-o deformare a imaginii propriului corp cu teama prevalentă, persistentă, de îngrășare...Tot vorbiti de anorexie si nu sti ce-i aia. raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai gresit tu ceva numere pe acolo ar trebui sa te ingrasi happy.

| Gabitzu246 a răspuns:

Da ar trebui sa mai slabesti vreo 20 de Kg ca sa devii o anorexica originala

| AmanoYuno a răspuns:

Sfinte sisoelaughingla inaltimea ta maximul e de 70 kglaughing
stai linistita si nu te baga la dietahappynu trebuie sa ajungi ca fetele alea obsedate care se cantaresc inainte si dupa fiecare miscare, ba chiar ai putea sa mai pui putin mai multe kghappy

pa pa ``winking

| Ebsghjs a răspuns:

Eu am 1.65 si 55 de kg laughing ( ceea ce e perfect 65-10 = 55 ) Deci, ce crezi? Ar trebui sa te mai ingrasi sau nu?batting eyelashes

| Măduuțaa a răspuns:

Ceee? 1.80 si 55 Kg? Glumesti? Si cica sa mai si slabesti.Mai degraba sa te ingrasi ca la 1.80 ar trebui sa ai cel mult 70 Kg.Doar eu am 1.85 si 70 Kg!

| XatomisX a răspuns (pentru Măduuțaa):

Ba e fata nu e baiat ce prost esti greutatea difera.

| Măduuțaa a răspuns (pentru XatomisX):

Ba,nu prea stiu ca exista prea multe fete de 1.80.Sau sa aiba 55 de Kg la inaltimea asta!

| Măduuțaa a răspuns (pentru XatomisX):

Si am vrut sa-i zic ca e prea slaba Ba! Si nu mai fa tu pe desteptu'.

| justme4yours explică (pentru Măduuțaa):

Da mai stiu, sunt fata si am 1.80, sunt prea inalta stiu laughing

| XatomisX a răspuns (pentru justme4yours):

Da ce is dragute fetele inalte dar sper sa nu mai cresti sa ramai asa happy

| justme4yours explică (pentru XatomisX):

Multumesc :*, si eu sper la fel laughing avand in vedere ca nici 15 ani nu am implinit x_x

| XatomisX a răspuns (pentru justme4yours):

Da stii e tare ca eu is baiat am 17 ani si nu am 1.80 rolling on the floor da tu ai laughing da cresc eu ca baietii sunt mai inceti laughing

| justme4yours explică (pentru XatomisX):

Da stiuhee hee :*

| oAaaNaa a răspuns:

Da.vreo 8 kg!winking

| marvellover a răspuns:

E foarte bine

| ioanadragalasa a răspuns:

Stai linistita.Esti chir slaba.

| Violeta_Mihaela_1982 a răspuns:

Eu am 1.80 si 65 de kg si sunt ok, mai slaba de atat nu mi-as dori