| anonim_4396 a întrebat:

Am inghitit cateva bobite mici de superglue uscat, ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Nu pierzi nimic daca mergi pana la urgente. Pentru linistea ta! Ce e sigur e sigur

| antimulte a răspuns:

Eu nu mi-aș bate capul, daca sunt cateva, si mici si uscate, ca asta e cel mai important. Nu se intampla nimic, cunosc cazuri la niste batrani care și-au lipit plombe cazute cu superglue si inca traiesc.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunt uscate, nu se intampla nimic, le elimini prin fecale in 2-3 zile

| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?
Nu-i mama sau tata acasa, ca sa te supravegheze si sa puna sub cheie, otravurile si chestiile care nu se baga in gura?

| Crackman a răspuns:

Nu patesti nimic, doar ca i ai dat corpului tau substante pe care probabil nu le agreaza.

| ancaval a răspuns:

Cum ai înghițit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urmează tranzitul intestinal normal, la fel ca și CELEBRA gumă. =)
Nu te costa nimic sa te plângi putin la 112, ca doar decontezi si tu cu un ban. rolling on the floor spune ca esti foarte îngrijorat

| Nume6 a răspuns:

Dacă sunt uscate nu ti se intampla nimic, substanta din el fiind deja inactivă, pierzându-și toxicitatea. Plus și daca era neuscat organismul are sistem imunitar care impiedică substantele toxice cum ar fi superglue să facă rău organismului. In cantitate mare dacă era neuscat înghiţit puteai face intoxicaţie, alergie.

| Alloneforever a răspuns:

Se lipește stomacul și mori

| Danuta_Maria_1996 a răspuns:

In cel mai grav caz mori, glumesc, daca erau mici si uscate ies pe cealalta parte laughing