| mihael123456 a întrebat:

Am inghitit o bucatica mica de plastic din greseala si peste 5 ore a inceput sa ma doara gatul cand inghit. Am mancat paine, am facut gargara am facut tot ce e posibil. Ma doare gatul ca atunci cand esti rosu in gat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la spital, la urgență pentru a fi consultat de un medic specialist. Durerea s-ar putea să nu fie de la bucata de plastic, căci dacă era blocată bună erați de mult timp la urgență. E posibil să se fi declanșat o reacție chimică de acid în stomac și să fie vorba de un reflux gastric. Plus, când se va expulza bucata de plastic, în funcție de dimensiunile sale e posibil să aveți probleme cu evacuarea sa!
Sănătate!

| mihael123456 explică (pentru romeo78):

M-a mai lasat durerea si nu mai simt bucata de plastic. Multumesc de opinie.
Sanatate!

1 răspuns: