| MirceaBade31 a întrebat:

Am inghitit un vierme dintr-o para, nu l-am mestecat si cred ca e viu la mine in burta, ar trebui sa vomit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Evaluator a răspuns:

Nu, nu ar trebui sa vomiti, sucul gastric contine acid clorhidric si il va dizolva fara probleme.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu vei pati absolut nimic.
La multe popoare se mananca inclusiv viermi vii, considerate chiar delicatese si n-au nimic de la ele.
Viermii contin multe proteine, dar mor in cateva secunde cand ajung in mediul acidului gastric din stomac.