| Dana_Alina_1997 a întrebat:

Am luat 3 pastile de nospa de 80mg deoarece ma doare foarte tare burta, oare voi păți ceva de la ele? Sunt foarte speriata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Era de ajuns doar una.

| InVisible99 a răspuns:

Ia un nospa forte nu 10. prima data intreaba si dupa faci ceva, nu faci si dupa intrebi

| Donsavas a răspuns:

N ai de ce. Nu este o supradoza.

| Kevinn2000 a răspuns:

Nu cred că vei păți ceva grav de la 3 pastile, poate chiar nu vei păți nimic, dar de ce faci lucrurile, iar apoi te gândești că poți păți ceva de la ceea ce ai făcut?
Puteai întreba pe TPU dacă poți păți ceva de la 3 pastile luate deo-dată.
Nu sunt sigur că vei păți ceva sau nu, sper să mai primești răspunsuri de la cei care se pricep...

| StrongHeart a răspuns (pentru Kevinn2000):

Stiu pe cineva care ia orice pastila, indiferent daca are sau nu o afectiune care sa fie compactibila cu pastila.Mi se pare cea mai mare tampenie.

| win98 a răspuns:

Daca inca nu ai murit, ej bun