| mercedes a întrebat:

Am luat antibioticul la 12 ore ca asa mi s-a recomandat de la farmacie.
Voiam sa va intreb, pentru a merge la un urolog trebuie sa am trimitere de la medicul de familie? Va mutumesc tuturor celor care-mi raspundeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Da, trimitera de la medicul de familie este obligatorie, fiindca iti atesta calitatea de asigurat.La privat nu este nevoie. Mira

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fie iti iei trimitere de la medicul de familie, fie platesti consultatia.