| Mihai45665445676 a întrebat:

Am luat o țeapă cu niște electronice cumpărate de pe internet. Am cumpărat ceva de câteva milioane și sunt cu probleme și nu le mai pot returna fiincă cel ce mi le-a vândut nu le mai acceptă înapoi și am făcut o supărare așa și mă simt îngândurat și azi m-am enervat un pic și simt o durere în partea stângă mai înspre piept și nici nu mai pot sa dorm noaptea. Dacă ar ști ai mei părinți m-ar face prost, simt că am o amețeală și mă simt epuizat așa parcă nu știu, am dat toți banii pe care îi mai aveam...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai platit o rata pentru un curs la "Scoala Vietii".
Asta se poate intampla oricui, cine cumpara pe nestiute /neverificate.
E dureros, mai ales daca-ti dai ultimii bani pe incredere.

N-ai decat sa apelezi la un electronist, poate reuseste sa remedieze defectele.
Daca nu, le folosesti asa cum sunt sau scapi de ele.

| Mihai45665445676 explică (pentru Bula):

Cred ca le pun pe olx si dau si eu o teapa mai departe

| darrio2007 a răspuns (pentru Mihai45665445676):

Asta e gandirea romanului. Daca si-a luat el teapa, de ce sa fie mai prost(fara a te jigni) decat altii? Sa dea si el teapa. Si ne mai miram de ce sunt multi tepari pe lumea asta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa o plangere penala! Intreaba-l pe Ioandelasal! E jurist.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu ai ce sa mai faci. Sunt convinsa ca te-ai bucurat de un chilipir, dar cum era de asteptat, olx.ro s-a dovedit din nou plin de smecheri si tepari asa cum este de altfel arhicunoscut.
Nu prea-i nimic de facut acum, decat sa mergi mai departe, sa strangi bani din nou, dar de data asta sa cumperi din magazin, fiindca vanzarile private de pe olx si alte site-uri SH, cu cat ti se par mai bune, cu atat sunt tepele mai mari.
Va trebuii sa le spui si parintilor tai, pentru ca nu-i normal sa ti asa ceva ascuns, indiferent cat iti este de greu.

| Freya1 a răspuns:

Altă dată fi si tu mai atent la ce iti cumperi.Cand iei lucuri la mana a doua trebuie sa constientizezi ca exista riscul sa iti iei țeapă, asa ca daca nu te pricepi la ceva i-ale de noi sau pune pe cineva ce se pricepe sa le verifice.

Sunt niste bani cheltuiti aiurea cei drept, dar cred ca mai bine te resemnezi sa ii poti face iar decat sa te imbolnavesti.

| 1234568807 a răspuns:

Chiar azi vazusem un clip de la pro tv cu inselatoriile de pe olx, nu mai cumpara de acolo ca sunt si multi tepari