| Costinamiha a întrebat:

Am luat un calciu cu vitamina c, poate sa scadă efectul anticoncepționalelor? Va rog sa-mi raspundeti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Substantele active din compozitia celor 2 produse nu interfereaza intre ele, deci nu este afectata eficienta niciuneia dintre ele. Sanatate!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu are nici o legătură una cu alta.

| Georg13 a răspuns:

Nu va afecta cu nimic efectul anticonceptionalelor.