| MilkshakeShake a întrebat:

Am maaare nevoie de ajutorul vostru cat se poate de repede va rogg! Ieri am fost la plaja cu o prietena si am stat la soare 7 ore eu fiind alba inchipuitiva putin cum arat acum. Nu mai opt de durere ma pisca pielea de simt ca mor nu mai pot nu ma pot da cu nimic... S-a chinuit mama sa ma dea ieri seara cu crema dar de abia a reusit pentru ca pur si simplu daca ma atinge cineva explodez. De la crema aia sa mai inmuiat putin pielea dar nu mult. ziceti-mi cu ce sa ma mai dau ca nu mai pot de durere va rog eu nici hainele nu le mai suport pe mine crying(...Multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bioxiteracor, este un spray special pentru arsuri.

| Etelca a răspuns:

Cine te-a pus sa stai 7 ore in soare? Pe viitor cand mai stai asa de mult in soare poarta o palarie, pune-ti ochelari de soare si foloseste crema cu factorul UVA ridicat, adica 50+spf.Iti recomand crema AVENE. Daca vrei sa iti dispara arsura stai intr-o cada plina cu lapte cateva ore sau da-te cu iaurt.Bafta!

| Bijou a răspuns:

Incearca cu Aloe First, sigur de va ajuta http://forever-aloe-vera.eu/produs/494

| stelistu30 a răspuns:

Ulei de floarea soarelui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-te cu iaurt, va racori pielea si va calma usturimea(te poti da ori de cate ori este nevoie), iar pe viitor evita expunerea la soare in intervalul 12-16 si foloseste o crema de protectie solara cu SPF 30.Numai bine.