| Andreea930 a întrebat:

Am mai întrebat dermatologul în legătură tot cu petele acelea albe de unghii, i-am spus de la ce apar? Lipsă de calciu? Și mi-a spus că da și de fier, a spus vitamine, revisan să iau una pe zi. Seara pot lua? Sau doar dimineața?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamneeee?
Stai linistina, ca nu e cancer. laughing) Si eu am avut asa ceva, cand eram mica cel putin, o gramadaaa. O colega de serviciu a tatalui meu, ori nu stia, ori a vrut sa faca misto de mine (nici acum nu imi dau seama) si mi-a spus ca sunt semne de noroc. La cei 6 ani ai mei am crezut o (da, la 6 ani aveam unghiile pline de pete albe, mai putin cele de la degetele mari si mici). Am intrebat-o si pe mama, si mi-a zis ca am deficit de vitamine in corp. A intrebat un doctor (ea lucreaza la spital) si mi-a zis ca principala cauza a aparitiei lor e deficitul de vitamina A, dar si altele. Am incercat sa mamanc mai sanatos si am scapat de ele demult. Doamne, cica:,, cancer" laughing) Eu zic sa-ti sapi deja mormantul, o sa mori...

| Andreea930 explică (pentru anonim_4396):

Ha ha, nu, nu o să mor, dacă ai avut chef de ironii de ce te-ai mai grăbit să îmi lași mesaj? Doar am pus o întrebare să știu, eu nu am 6 ani! Am 18 aproape, am vrut să știu, fiindcă alte persoane am văzut că nu am. Doamne, ce gândire puteți avea unii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea930):

Cineva a comentat inaintea mea, la intrebarea ta:,, Cancer, sorry". Prin comentariul meu am vrut sa evidentiez pentru acel cineva care a scris ca nu trebuie sa se gandeasca la cancer de fiecare data cand se intampla ceva. Nu am fost ironica cu tine, am vrut sa vada el ceea ce am scris

| Andreea930 explică (pentru anonim_4396):

Ok, sorry