| Mario1994 a întrebat:

Am mai postat aceeași întrebare ieri dar am primit răspunsuri la mișto. Ce sau de care cremă hidratantă se folosește pentru ten uscat? Care e mai buna crema? Nu vreau sfaturi luate de pe net.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| eckblume a răspuns:

Atat de greu e sa mergi la farmacie sa intrebi?
Poate sa fie cea mai scumpa si buna crema. Daca tenul tau nu e compatibil cu ea, nu are niciun efect ori mai rau, faci vreo reactie alergica.
Mergi la dermatolog si iti va spune ce crema e ok pentru tine.

| christine99 a răspuns:

Cea pe care scrie crema intens hidratanta sau intensive moisture.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Daca ai un ten foarte uscat...Bioderma Atoderm.
Merge foarte bine.

| Robeeert1 a răspuns:

Încearcă cremele La Roche Posay.

| Hehdhdjeheh a răspuns:

Cremele cu aloe Vera sunt foarte bune. Mai ales ca au și factor de protecție. Du-te la o farmacie naturistă și i-a de acolo. Dar vezi sa fie din ingrediente naturale.