| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus saptamana aceasta o intrebare care are legatura cu cea de azi. De marti seara - miercuri dimineata ma doare putin in partea dreapta sub buric unde de obicei este apendicele. Cam de vineri nu ma mai doare atat de tare decat daca apas in acea zona dar am inceput sa am mici "amorteli" la piciorul drept. (De fapt, imi simt piciorul putin amortit cam tot de miercuri.) Alte simptome nu am. Ma gandesc ca daca as fi avut apendicita, pana acum eram deja la spital. Exista posibilitatea sa am peritonita sau altceva legat de apendicita chiar daca nu am alte simptome si nu am dureri foarte mari, asa cum ar fi trebuit in cazul apendicitei? Ce altceva as putea avea? Marti seara se face deja o saptamana... deja sunt ingrijorat. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danycsbraila a răspuns:

Deci nu ai cum sa ai peritonita ca daca aveai pana acum apendicita era sparta da aveai peritonita si erai deja la spital asa ca e apendicita du-te si fa-ti un control si vezi ce iti spune ca sa fii mai sigur BaFTa.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai peritonita in mod cert, durerile ar fi insuportabile. Nici apendicita acuta nu ai, fiindca durerile s-ar fi agravat progresiv. Mai degraba o hernie sau o intindere musculara. Mergi la medicul de familie pentru consultatie.

soothe
| soothe a răspuns:

Nu esti ingrijoarat suficient. Daca nu ne mai scrii o sa intelegem noi ce s-a intamplat. Pacat ca nu ai fost la medic, esti baiat tanar.

| Angiutssa a răspuns:

Si eu am patsit asa.am fost la doctor si am facut o ecografie(a fost chiar interesant sa-mi vad rinichii si restul "interiorulul"laughing ), dar nu am avut nimic.mai bine te duci la doctor happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit pe net ca daca ar fi fost apendicita ar fi trebuit sa am dureri mari iar in maxim 2 zile sa fiu deja pe masa de operatie. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am fost in maxim 5 ore pe masa de operatie cind am avut apendicita de la debutul durerilor abdominale. cel mai sigur ar fi sa faci un consult medical.