| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Am mâncat ceva fierbinte și acum dacă respir cu gura deschisă ma dor dinții
Ce pot sa fac sa imi treacă durerea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Pai nu prea ai ce doar sa astepti sa treaca arsura. Ai putea totusi sa clatesti cu apa de gura sa dezinfectezi zona dar o sa te cam usture.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antopuff):

Nu trebuie, frate, cu apa de gura. Așteaptă să treacă de la sine arsura, atât. Ce ai putea face altceva? Data viitoare sa ai mai multă grija. :=)

| stefan1993ful a răspuns:

Sa săruti jumătate de oră.cel putin! PE mine

| Geanina_Chirila_1982 explică (pentru stefan1993ful):

Du-te dracu

| stefan1993ful a răspuns (pentru Geanina_Chirila_1982):

Bine.mă duc!