| DianusIoana a întrebat:

Am mancat foarte multe cirese si am crampe prin burta.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil le-ai mancat si nespalate. Dar, cum mai spune cineva pe aici, toaleta este salvarea ta. Sa elimini, oricum ar fi, ce ai mancat.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la toaleta!
Cam asta este singurul lucru pe care poti sa-l faci acum.

| sierra1 a răspuns:

Urgent la toaletă!

| JackR a răspuns:

Crede-ma pe cuvant, cand iti spun ca nu vrei un raspuns la intrebarea asta!winking

| ALGator a răspuns:

Hidrateaza-te normal si asteapta sa treaca. Daca in afara de crampe e si o puternica stare geneala proasta poate fi o toxiinfectie de la vreo bacterie (eventual din acele cirese). Daca nu, e o disfunctie trecatoare pentru ca aparatul digestiv lucreaza din greu :-) Gindeste-te ca a meritat, ciresele sunt gustoase :-)

| darrio2007 a răspuns (pentru ALGator):

Si cum s-ar hidrata? Sa bea apă? Este ultimul lucru de care are nevoie acum.

| ALGator a răspuns (pentru darrio2007):

De ce nu apa? Deshidratarea nu e recomandata niciodata. Ce diagnostic avem? Neclar. Fara diagnostic nu pot exista prea multe contraindicatii. Deshidratarea din cate stiu nu e niciodata o indicatie medicala indiferent de diagnonstic.
Daca vorbim de toxiinfectie alimentara urmata eventual de diaree, atunci efectul e deshidratarea puternica si recomandarea stricta e sa se bea lichide.

| Krax256 a răspuns:

Bea o cana cu lapte.

| Cristea468 a răspuns:

Nu știu leacul dar o să treci pe la toaletă cam des happy

| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

Pai un mers la toaleta o sa rezolve o parte din durerea ta, apoi mananca ceva mai consistent nu bea cola cateva ore si esti ca noua