| Ada477 a întrebat:

Am mâncat o budincă care era expirată de 5 zile. Ce pot păți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E fată, bă!

| darrio2007 a răspuns:

In cel mai fericit caz, o indigestie.

| Violleta2022 a răspuns:

O toxinfectie alimentara sau diaree.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toxiinfecție alimentară.

| doctorandus a răspuns:

De obicei: nimic. Data expirarii este pusa in asa fel incat producatorii sa fie siguri ca nu vor avea probleme juridice din cauza ei, nu inseamna ca produsul se strica a doua zi.

| Celcestietot a răspuns:

Toxiinfectie alimentara, ori varsaturi, sau intr-un caz fericit, nimic happy.

| Legion7X a răspuns:

Uneori pătești alteori nu. Nu-i regulă.

| Iote a răspuns:

Ai sa mori la 99 de ani.

| cfrtobias a răspuns:

Nimic poate, inca o saptamana sau 3 luni e buna, ca si vaccinurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a stat la rece sau nu mirosea ciudat cand ai desfacut-o, nu patesti nimic, cel mult o sa ai un deranj la stomac si cam atat.

| outsidethebox a răspuns:

Garantat, nimic! La cate chimicale are in ea...

| Berefaralcool a răspuns:

Covid 25