| Dobrinas_Denis_1996 a întrebat:

Am mâncat o punga de fuleti asa random și după am văzut ca aveam o gaura într-un dinte dar cu o zi înainte nu o aveam știe cineva ce ar putea fi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Din cate stiu eu "fuletii" nu gauresc dintii... Esti sigura ca nu era doar o iluzie? Poate ti-a ramas ceva pe dinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceput de sfarsit.
Daca ai gaura, trebuie sa mergi la dentist sa o plombezi. Altfel risti sa se carieze, si sa se duca si la alti dinti. happy

| CarcotasulVesel a răspuns:

Ai verficat cu o zi inainte? stii sigur?
daca da, atunci ti-a picat o bucata de dinte, insa asta se intampla din cate stiu eu numai din doua motive: ai muscat ceva destul de tare cat sa sparga dintele sau ai o carie destul de avansata cat sa inceapa sa se fragmenteze dintele, insa fiind asa de avansata ar fi trebuit sa te doara rau la un moment dat inainte de asta si chiar sa se umfle
e posibil sa fie si alte cauze, eu nu sunt dentist, si oricum...

DUTE LA DENTIST, orice ar fi, pentru ca, oricare ar fi cauza, daca ai o gaura in dinte, SIGUR se va face carie acolo, si o sa ajunga sa te doara si sa se umfle, plus ca o sa te coste mult mai mult daca amani pentru ca o sa se mareasca si o sa fie mai greu de reparat

| 1Dezaxat a răspuns:

Sper ca ai pus 1996 in nickname ca-ti place tie numarul. Refuz sa cred ca ai 22-23 de ani si intrebi chestia asta.