| MaDuuMaDuTZ a întrebat:

Am mereu stari de plictiseala cand n-am ce sa fac.Imi puteti da niste idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LilyOfTheValley a răspuns:

Lucru manual
Gateste
Deseneaza. picteaza
Citeste carti online. www.scribd.com
Teste de personalitate online http://www.youniverse.com e super interesant testul
Invata o limba noua
Intra pe www.descopera.ro
Chat
etc.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citeste. Nu te vei mai plictisi niciodata fiindca sunt mii de carti minunate care asteapta sa fie citite.

Răspuns utilizator avertizat
| lulu_8735 a răspuns:

Citeste!

| Quest a răspuns:

Incearca sa te plictisesti de plictiseala big grin

| username_5501 a răspuns:

Pai incearca si tu niste jocuri mici si stupide de pe net vor merge.

Răspuns utilizator avertizat
| D3edii a răspuns:

Poti sa faci multe.ideea e cum le faci.eu de exemplu in timpul liber desenez.vb la telefon cu prietene.fac teste amuzante.citesc.fac poezii nostimelaughing. stau si ma uit la tv.cam asta faci cand te plictisesti.big grin
Sper ca te-am ajutat!happy
Funditzsa?smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi du-te pe afară, că e vremea frumoasă! love struck

| ClownFish a răspuns:

Pai...nu sunt eu adepta veseliei dar te-as sfatui sa asculti muzica sau sa vezi un film interesant la mine functioneaza sau pur si simplu trage un pui de somnhee heesau suna-ti prieteniibig grin. Sper ca te-am ajutathappy!

Răspuns utilizator avertizat
| viruSaceS a răspuns:

Pai daca nu ai ce face,cauta sa faci ceva happy.Cautare te va tine ocupata si daca mai gasesti si ce sa faci si mai bine. Daca e sa-ti dau niste exemple este sa iesi la plimbare,sa stai cu prieteni cauti sa joci un joc ceva,cautati de treaba prin casa/curte, asculta muzica etc. Timpul petrecut cu prieteni in societate nu va fi niciodata plictisitor, doamne fereste de cel care ramane singur!

| kissmagik a răspuns:

Poti sa te uiti siriale de exemplu

| sometime a răspuns:

Gaseste ceva care sa iti placa sa faci...iesi pe afara, suna pe cineva.