| Necunoscutu92 a întrebat:

Am mult par pe picioare la 14 ani e ceva rău/grav sau ce ar putea fi ce îmi recomandați sa fac sau e ceva normal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blacklollipop a răspuns:

E (din ce in ce mai) normal. Cred ca e hormonal sau datorita alimentatiei. Poti sa incerci sa te epilezi sau sa il tunzi daca te deranjeaza chiar atat de tare, dar daca nu, lasa-l. Fa ce simti tu ca e mai bine pentru tine. happy

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal! Au inceput transformarile, de la viata de copil la cea de adult: creste pilozitatea peste tot, se schimba vocea, creste cucul si incepe sa produca sperma samd.
De recomandat, nu recomand nimic, bucura-te de transformari, incepand sa arati in feicare zi "mai" barbat decat ziua precedenta, "mai" masculin si mai atragator pentru fete.

| sierra1 a răspuns:

Băiat: = lasă-l
fată = rade-l

| Steregoi a răspuns:

Un om de stiinta ti-ar raspunde cam asa: "Mi-e ca sa nu te transformi inapoi in maimuta sau sa involuezi". Am glumit. Cica daca e evolutie e si involutie. Pai mereu evolutie? De ce nu si involutie? Ce ar stabili legea evolutiei cu unic sens doar spre evolutie?

| ziftode a răspuns:

Daca nu te confunda nimeni cu o gorila, nu prea vad ce poate sa fie rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal, mai ales daca esti baiat. Nu e nimic rau, grav.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Incearca sa te epilezi.

| Lucian4 a răspuns:

Nu. recomand sa mananci mai sanatos ca hormonii o iau razna. apropo esti nascut in 92? necunoscutu

| tal4556 a răspuns:

E normal, epileaza te
sa vezi cum e sa ai si pe maini, degete, piept laughing atunci e problema