| Aldutssss31 a întrebat:

Am nascut acum aproape 3 săptămâni și de atunci ma simt mereu obosită. Chiar si cand dorm 12 ore sunt tot obosită si as sta numai in pat.La doar 3-4 ore după ce ma trezesc mi se face somn iar.De la ce ar putea fi? Si înainte dormeam mult dar nu ma simteam obosită.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii o dereglare hormonala, hrana incorecta ori insuficienta.
Mananci suficiente fructe proaspete, legume si carne?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totuși 12 ore, e jumătate de zi dormită, adică foarte mult. Știu că a fost extentuant, dar dacă rămâi la pat, acolo o să stai mult și bine.

Consumă extrem de multe vitamine, și alimente bogate în proteine. Ieși la soare.

O săptămână dacă te adaptezi unui program făcut de tine, sigur nu o să-ți mai fie somn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca de la toate schimbările astea in viața ta. Te au obosit psihic. Am o prietena care a născut in Ianuarie și in prezent e la fel ca tine. Se simte f obosita deși spune ca sta toată ziua cu bebe in camera. Ai nevoie sa te odihnești psihic și sa te obișnuiești cu viața de acum