| Madayna a întrebat:

Am nasul tot timpul infundat si culmea e ca nu sunt racita, intotdeauna ba am o nara infundata ba amandoua iar cand sunt racita folosesc spray nazal. Ce ar trebui sa fac sa nu-l mai am infundat tot timpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iar tu trebuie să mergi la O.R.L., dar la un medic priceput, nu la toți ratații care sunt medici doar pe hârtie, posibil să ai o rinită și trebuie tratată medicamentos/chirurgical!
Ai nevoie de o fibroscopie!
Sănătate!
Pa, pa.

| SimonaCristina a răspuns:

Ai rinita alergica. Ia anhihistaminice( claritin, romergan) evita factorii alergenici (praf, polen, alimente sau medicamente cu potential alergen0. Sanatate! Funda?