| Simplepickup a întrebat:

Am nevoie de ajutor neapărat. Dau fundă. Ieri mi.am făcut masaj facial cu un kit de la orion și mi s.au umflat obrajii și mă dor la atingere. Nu am folosit nici o crema și nu am nici alergii. Ce pot face sa îmi treacă, ce pot face ca obrajii sa revină la situația inițială. Precizez ca masajul a fost agresiv.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SATIR a răspuns:

Aplica niste mălai. Umezeste fata (curata) si apoi tamponează mălai pe fata umeda si lasa sa acționeze 10-15 min dupa care clateste cu apa calda usor. Adică nu agresivlaughing., sper sa te ajute